Rezerwacja obiektów komunalnych

W celu ułatwienia mieszkańcom korzystania z dostępnych obiektów komunalnych Miasta, udostępniamy terminarz, za pośrednictwem którego można zarezerwować:

  • Wiatę grillową (dużą) w Lesie Komunalnym. Jednostki miasta, stowarzyszenia itp. mogą prosić o zabezpieczenie drewna na ognisko, a indywidualne osoby drewno muszą zapewnić sobie we własnym zakresie. Wiata jest miejscem ogólnie dostępnym, a w danym dniu rezerwowana jest w określonych przez rezerwującego godzinach. Rezerwacja dotyczy jednej osoby/instytucji. Małe wiaty nie podlegają rezerwacji i korzystać z nich może każdy, w czasie, kiedy te nie są zajęte.
  • Polanę w Lesie Komunalnym rezerwować (boisko za parkiem linowym), gdzie można zorganizować większe imprezy, takie jak biegi, czy pikniki.
  • Plac Artystów. W przypadku gdy rezerwujący zgłosi zapotrzebowanie na prąd, ten udostępniany jest odpłatnie. Plac Artystów z założenia ma służyć twórcom czy artystom. Odbywać się tam mogą tylko wydarzenia niekomercyjne, w związku z czym nie można prowadzić na jego terenie jakiegokolwiek handlu i wprowadzony jest bezwzględny zakaz wjazdu samochodami.
  • Park Miejski wraz z Muszlą Koncertową – bezpłatna rezerwacja.
  • Teren Parku Baranowskiego (miejsce obok pumptracka- ul. Szczepaniaka) oraz część Doliny Silnicy z lokalizacją przy instalacji Przestrzeń. Należy pamiętać, że w przypadku działalności komercyjnej, należy wystąpić o dzierżawę terenu, składając stosowny wniosek do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Kielce.
  • Rynek. W tym przypadku o zgodę i ewentualną dzierżawę także należy wystąpić do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

Pisma w sprawie rezerwacji można przesyłać na adres: sekretariat.gks@um.kielce.pl  lub pocztą tradycyjną, a także złożyć osobiście w kancelarii Urzędu Miasta Kielce - Rynek 1 pok. nr 12 lub ul. Strycharska 6 pok. 306.

W sprawie rezerwacji można dzwonić pod numer tel. 41 367-65-83. Zachęcamy do ustalania telefonicznie wstępnych rezerwacji, które należy ostateczne potwierdzić, kierując stosowne pismo, zawierające dane osoby dokonującej rezerwacji, obiekt, termin i godziny. W ramach informacji należy także podać nazwę wydarzenia, a w przypadku wiaty grillowej, dodatkowo podać liczbę osób.

Zobacz kalendarz rezerwacji obiektów komunalnych

Powrót na początek strony