Gratulacje dla zwycięzców Konkursu „Liga Sprawiedliwości"

Reprezentanci Szkoły Podtsawowej nr 27 w Kielcach pokonali 100 innych drużyn. We wtorek, 13 lipca zwycięstwa pogratulował młodym ludziom Marcin Chłodnicki, wiceprezydent Kielc.

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu był Departament Strategii i Funduszy Europejskich Ministerstwa Sprawiedliwości.

Drużynę Ka"Baczków ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kielcach, tworzyło pięcioro uczniów: Julia Brejdak, Katarzyna Kula, Nikodem Lazarek, Paweł Wicherski – uczniowie klasy VIIIc oraz Zuzanna Stochmal – uczennica klasy VIa. Opiekunami drużyny byli: Patrycja Karykowska, Edyta Król, Marta Manecka oraz Dawid Ślusarczyk.

Konkurs trwał od 12 kwietnia do 18 czerwca 2021 roku. Jego celem było zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie edukacji prawnej, kształtowanie ich postaw obywatelskich i zaangażowania w życie społeczne, a także aktywizacja młodzieży w zakresie edukacji prawnej na poziomie lokalnym.

Uczniowie wykazywali się nie tylko wiedzą z zakresu prawa, ale też kreatywnością i poczuciem humoru. Tworzyli m.in. teksty literackie, rozprawki, wiersze, komiksy i nagrywali filmy.  

Po 10 tygodniach rozgrywek zbieraniu punktów, fazie play-off drużyna dotarła do finału i zdobyła pierwsze miejsce, pokonując 106 innych zespołów z całej Polski, w tym dwie inne drużyny z Kielc.

 

Więcej o Drużynie Ka"Baczków przeczytacie w artykule "Młodzi kielczanie najlepsi w Polsce. Wykazali się wiedzą w tematyce prawnej"

Powrót na początek strony