Nakręć krótki film o ekologicznym transporcie i zgarnij nagrodę

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na krótki filmik promujący niskoemisyjne środki transportu. Do wygrania atrakcyjne nagrody, między innymi rowery, power banki czy plecaki. Nagrania można przesyłać do 31 maja 2024 r. Konkurs jest ostatnim etapem kampanii informacyjno-edukacyjnej dotyczącej niskoemisyjnego transportu pod hasłem: „Innowacyjne i ekologiczne środki transportu”.

Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych, aby wziąć w nim udział należy nagrać filmik trwający do 2 minut, ale nie krótszy niż 60 sekund. Film powinien promować „Niskoemisyjne środki transportu w aspekcie ochrony klimatu”. Spot może zostać  wyprodukowany  w  dowolnej  technice  oraz  formie (animacja, dokument, fabuła, film eksperymentalny). Każdy autor lub zespół autorski (składający się maksymalnie z 2 osób)  może nadesłać dowolną liczbę prac konkursowych.

Spot reklamowy zgłoszony do konkursu musi zawierać hasło związane z tematem. Hasło stanowi integralną część projektu. Hasło wybiera autor projektu!

Prace konkursowe można przesłać na adres email: konkurs.srodowisko@um.kielce.pl lub dostarczyć osobiście na nośniku DVD lub pocztą tradycyjną pod adres:

URZĄD MIASTA KIELCE Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska 25-659 Kielce, ul. Strycharska 6.

Termin nadsyłania prac mija 31 maja 2024 r.

Dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce pod numerem telefonu 41 367 66 62, email: iza.wierzba@um.kielce.pl. Regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych dostępne są w plikach do pobrania na dole strony. 

Prezydent Miasta Kielce przy dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ufundował atrakcyjne nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca rowery, za zajęcie drugiego miejsca  plecaki z przegrodą na laptopa, power banki 10 000 mAh, bezprzewodowe słuchawki douszne, termosy, za zajęcie trzeciego miejsca plecaki z przegrodą na laptopa, power bank 10 000 mAh oraz wyróżnienia w postaci plecaków z rolowanym zamknięciem.

Konkurs jest kontynuacją wcześniej realizowanych przedsięwzięć o podobnym charakterze i tematyce. Celem kampanii „Innowacyjne i ekologiczne środki transportu” jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska naturalnego oraz  innowacyjnych, alternatywnych rozwiązań w zakresie przemieszczania się, a co za tym idzie, przyczyniających się do ochrony klimatu. Ponadto, rozwijanie myślenia prospektywnego i kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska i zasobów surowców energetycznych  w perspektywie następnych kilkudziesięciu lat.

Kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca niskoemisyjnego transportu pod hasłem: „Innowacyjne i ekologiczne środki transportu” jest realizowana dzięki wparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie w formie dotacji, w kwocie 23 661,01 zł.

 Ministerstwo_Klimatu_i_Środowiska_logo_2022 (002).png

unnamed (002).jpg

indeks (002).png

Plakat.jpg

 

Pliki do pobrania

Lp. Nazwa Typ Rozmiar
1. Regulamin konkursu.pdf PDF 225.48 KB
2. Karta zgłoszeniowa.docx DOCX 64.72 KB
3. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych RODO.docx DOCX 66.81 KB
Powrót na początek strony