Punkt Promocji Kielc

Punkt Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym

Punkt Promocji Kielc, funkcjonujący w nowoczesnym budynku Dworca Autobusowego, zwanego też „Kieleckim UFO”, to miejsce, gdzie mieszkańcy oraz turyści uzyskują profesjonalną informację o Kielcach i regionie czy też organizowanych wydarzeniach. Mogą tu również otrzymać materiały promocyjne. To także miejsce kulturotwórcze i edukacyjne przeznaczone na organizację spotkań, wystaw czy warsztatów. W tej przestrzeni działa „Galeria Dworzec 17:30”, która służy prezentacji pasji i dorobku kielczan oraz promocji naszego miasta.

Działalność punktu koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

Cykl różnorodnych wystaw otworzyła w dniu oddania Punktu Promocji Kielc do użytku - 27 maja 2021 roku - ekspozycja pt. „Geopark Świętokrzyski okiem drona” przedstawiająca walory Geoparku Świętokrzyskiego, w obrębie którego znajdują się Kielce, z okazji jego wpisania do Światowej Sieci Geoparków UNESCO.

Co miesiąc odbywają się tu wernisaże kolejnych wystaw organizowanych we współpracy m.in. z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Biurem Wystaw Artystycznych, Bazą Zbożową, stowarzyszeniami, kieleckimi Klubami Seniora czy wreszcie osobami prywatnymi.

W Punkcie Promocji Kielc punkcie prowadzone są ponadto spotkania z dziećmi i młodzieżą z cyklu „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”, których celem jest promocja stolicy regionu świętokrzyskiego oraz rozwijanie w młodych kielczanach miłości do „Małej Ojczyzny”. Zajęcia cieszą się wielką popularnością. Spotkania prowadzone są w swobodnej formie, uatrakcyjnionej pokazami multimedialnymi, zagadkami i konkursami. Towarzyszą im warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wypełniają atrakcyjne karty pracy poświęcone Kielcom. Udział w projekcie jest również okazją do poznania Mediateki - „Poczytalni na dVoRcu” oraz wyjątkowego kompleksu Dworca Autobusowego. Zajęcia są bezpłatne, organizowane w grupach, od poniedziałku do piątku, w godz. 09:00-14:00 (zapisy - e-mail: marketing@um.kielce.pl, tel. +48 41 36 76 478).

W tej samej przestrzeni mogą odbywać się również spotkania z cyklu „Cudzoziemcom przedstawiamy Kielce”, prowadzone w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim lub ukraińskim (zgłoszenia grupowe - e-mail: marketing@um.kielce.pl, tel. +48 41 36 76 478).

W PPK znajduje się stoisko do bookcrossingu, gdzie każdy może zabrać dowolną książkę, a na jej miejsce zostawić na półce inną.

Tu dostępne są także materiały dotyczące usług i oferty Punktu Informacyjnego dla Cudzoziemców, mieszczącego się przy ulicy Sienkiewicza 78A, który prowadzi Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód.

Zapraszamy do odwiedzin!

Dane adresowe

Punkt Promocji Kielc

Dworzec Autobusowy

wtorek-sobota - godz. 11:00-17:00

ul. Czarnowska 12 (wejście od strony tunelu A)

25-504 Kielce

tel. + 48 605 287 616

e-mail: marketing@um.kielce.pl

www.kielce.eu
www.kielce.eu/dla-turysty
www.kielce.travel
www.swietokrzyskie.travel

 

Zachęcamy do przeczytania aktualności dotyczących Punktu Promocji Kielc

Uroczystość otwarcia Punktu Promocji Kielc (27 maja 2021 r.)

Powrót na początek strony