Yuyao

Yuyao to miasto położone na wschodnim wybrzeżu Chin niedaleko Szanghaju w prowincji Zheijang. Administracyjnie Yuyao przynależy do Ningbo, od którego zlokalizowane jest około 40 km na zachód.Dynamicznie rozwijająca się 800 tysięczna aglomeracja zajmuje 1,527 km².

Współpraca oparta jest na podstawie Umowy Partnerskiej podpisanej w dniu 25.09.2013 r. pomiędzy Pierwszym Sekretarzem miasta Yuyao  - panem Mao Hongfang, a Prezydentem Kielc – Wojciechem Lubawskim.

Mer Wo Yongte 

Powierzchnia  1527 km²

Położenie  30°03′N 121°09′E

Liczba mieszkańców 1,26 miliona

ADRES Urzędu Miasta Třebíč,

Foreign Affairs Office of Yuyao Municipal Government

Add: No.1 North Lanjiang Rd,Yuyao,Zhejiang Province, China

Kod pocztowy: 315400,

 

Kontakt:
Tel.:+86- 13867825688
WWW https://www.yy.gov.cn/

Krótkie wprowadzenie Yuyao


Położone w południowym części delty rzeki Jangcy, która jest najbardziej energicznym gospodarczo regionem Chin, Yuyao zajmuje powierzchnię 1527 kilometrów kwadratowych i ma 1,26 miliona stałych mieszkańców. Yuyao ma historię kulturalną liczącą ponad 8 000 lat i historię miasta ponad 2200 lat. W historii Yuyao jest 5 najwybitniejszych uczonych i 634 Jinshi. Z Yuyao pochodzi także dwóch z dziesięciu czołowych myślicieli starożytnych Chin: Wang Yangminga i Huang Zongxi. W dzisiejszych czasach w Yuyao pojawiło się także wiele osobistości kultury, w tym Yu Qiuyu i Zheng Yongnian. Spośród wielu określeń, charakteryzujących Yuyao to slogany takie jak: „Sławne osoby z Yuyao nie mają sobie równych na świecie”, „Najsłynniejsze hrabstwo w południowo-wschodnich Chinach”, „Słynne miasto o bogatej kulturze”. Starożytne obiekty kulturalne, takie jak Hemudu i Jingtoushan, zostały wybrane jako odpowiednio: „100 najważniejszych odkryć archeologicznych Chin w ciągu ostatnich 100 lat” i „10 najważniejszych nowych odkryć archeologicznych Chin roku 2020”.


Dzięki dobrze rozwiniętej sieci dróg i wygodnemu transportowi z Yuyao dotrzemy do Hangzhou w pół godziny, a do Szanghaju w półtorej godziny. Yuyao jest chwalone jako rodzinne miasto małych urządzeń gospodarstwa domowego i rodzinne miasto form w Chinach. W 2022 r. zajmowało 13. miejsce wśród 100 najbardziej innowacyjnych hrabstw Chin i trzecie wśród 100 najbardziej innowacyjnych hrabstw Chin. Zostało uznane za „najcenniejsze miasto pod względem inwestycji w delcie rzeki Jangcy” i zajęło 5. miejsce wśród 100 najlepszych hrabstw otoczenia biznesu w Chinach. Trzymając się strategii rozwoju opartego na innowacjach i talentach, Yuyao przyciągnęło i wykształciło 120 ekspertów w kluczowych programach dotyczących talentów powyżej poziomu prowincji, przy czym łączna liczba specjalistów wysokiego szczebla przekracza 7 000, a łączna liczba specjalistów o wysokich kwalifikacjach przekracza 40 000. Yuyao podjęło szereg dużych krajowych projektów naukowo-technologicznych i uzupełniło luki w szeregu kluczowych krajowych technologii.


W Yuyao działa ponad 30 000 przedsiębiorstw przemysłowych, a łączna wartość rynkowa 18 spółek giełdowych przekroczyła 300 miliardów juanów. Obecnie prężnie rozwija klastry przemysłowe, takie jak nowe pojazdy i części energetyczne, informatykę, fotowoltaikę, inteligentny sprzęt AGD, nowowczesne materiały, robotykę, oszczędzanie energii i ochronę środowiska, produkcję precyzyjną i sprzęt wysokiej jakości. Yuyao 13 razy znalazło się na liście „Najszczęśliwszych Miast Chin”. Yuyao położone jest jest wysoko na południu i nisko na północy. San Jiang Liu An (sześć brzegów trzech rzek), Danshan Chishui, Tang Poetry Road i Yangming Ancient Town stały się popularnymi miejscami do turystyki artystycznej I plenerów fotograficznych. Krajobraz góry Siming na południu jest wspaniały i piękny, z bogatymi produktami i bogatymi zasobami turystycznymi. W okolicy znajdują się starożytne wioski, malownicze miejsca i prywatne posesje. Linia Huxi, która nagrodzona tytułem „Najpiękniejszej drogi autonomicznej w Chinach”, wije się przez góry niczym wstęga, łącząc piękne krajobrazy wzdłuż trasy w łańcuch.


Yuyao ma dziesięć głównych branż rolniczych i zdobyło krajowe tytuły "Krainy Jagody woskowej", "Krainy Marynowanych Bulw Gorczycy" i "Krainy Kultury Herbaty". Uprawia się tu ponad 230 markowych produktów rolnych pod znanymi znakami towarowymi, a roczna wartość produkcji markowych produktów rolnych przekroczyła 6 miliardów juanów.


Wydarzenia

Powrót na początek strony